Už saugią Lietuvą „Įkvėpk“

2017.08.18

Gasčiūnai atkreipė į save visos Lietuvos dėmesį – čia vyko Nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių vykdomo projekto „Įkvėpk“ baigiamasis renginys, į kurį suvažiavo ne tik dešimties projekte dalyvavusių savivaldybių atstovai, bet atvyko ir projekto „Už saugią Lietuvą“ iniciatorė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Gasčiūnai – paskutinė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių projekto #Įkvėpk stotelė. #Įkvėpk – tai dešimties renginių maratonas Lietuvos miesteliuose ir kaimuose, kuriuose garsiai ir nuoširdžiai kalbama apie smurtą šeimoje, kaip šią problemą išspręsti gali padėti vietos bendruomenė ir kaip paskatinti vienas kitą kreiptis pagalbos.

Į renginį suvažiavusias šeimas įvairių institucijų atstovai mokė, kaip atpažinti smurtą, konsultavo, kur kreiptis tokiais ekstramaliais atvejais. Diskusiją vedė etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, mintimis pasidalino Vilniaus krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė, verslo moterų tinklo vadovė Gražina Garuolienė, televizijos laidos „Kviesk daktarą“ vedėjas gydytojas Alvydas Unikauskas, dvi moterys iš Vilniaus, pačios išgyvenusios smurto problemą, nelinksmą patirtį paviešino gasčiūnietė Rita Juozapavičienė.